Publikacje

Małgorzata Urlich-Kornacka

"Na tropie zaginionego Breslau" - Przewodnik na podstawie powieści Marka Krajewskiego.

Propozycja dla miłośników powieści kryminalnych oraz zwolenników nieszablonowego zwiedzania Wrocławia. Na przygotowanej trasie znajdują się bowiem nie tylko najczęściej odwiedzane miejsca stolicy Dolnego Śląska, ale również malownicze, nieco zapomniane zakątki. W przewodniku szlakiem radcy kryminalnego wrocławskiej policji Eberharda Mocka nie zabraknie ciekawostek historycznych dotyczących odwiedzanych miejsc, cytatów z powieści, reprodukcji starych kartek pocztowych z kolekcji autorki oraz odwołań do wydarzeń z powieści Marka Krajewskiego. Dzięki temu poczujemy atmosferę przedwojennego Wrocławia, czyli zaginionego Breslau, które – obok Mocka – jest bez wątpienia głównym bohaterem powieści kryminalnych i niniejszej publikacji. Dostępna jest wersja nowa, poszerzona. Przewodnik opublikowany jest również w wersji niemieckiej "Schauergeschichten aus Breslau".

Przewodnik po Dolnym Śląsku. 10 najpiękniejszych wycieczek - Zamki, pałace, oryginalne świątynie, wielkie klasztory, zabytki techniki, gigantyczne sztolnie z okresu drugiej wojny światowej – to wszystko można spotkać na Dolnym Śląsku. Ale nie tylko! Na turystów czekają tutaj góry, jaskinie, formacje skalne, rezerwaty przyrody, ogrody i parki. Zapraszamy! Warto odkryć i poznać Dolny Śląsk. Przewodnik prowadzi przez najpiękniejsze zakątki regionu. Dzięki starannie opracowanym trasom wycieczek i specjalnie wybranym obiektom można poznać największe atrakcje Dolnego Śląska.

Autorzy: Małgorzata Urlich-Kornacka (tekst), Stanisław Klimek (fotografie); Format: 12,5 cm x 21,5 cm, Objętość: 216 str.,

Przewodnik po Wrocławiu - Idealny przewodnik dla wszystkich, którzy będąc we Wrocławiu przez jeden, dwa lub trzy dni chcą zobaczyć najpiękniejsze zakątki stolicy Dolnego Śląska. Ciekawy tekst, pełen informacji i anegdot oraz kolorowe zdjęcia i reprodukcje starych pocztówek, pozwolą w sposób łatwy i przyjemny zapoznać się z najciekawszymi zabytkami Wrocławia. Dodatkowym atutem jest mapka, na której zaznaczono opisane obiekty. Przewodnik dostępny w kilku wersjach językowych stanowi także idealny prezent dla gości odwiedzających Wrocław.

Dostępne wersje językowe: polska, angielska, niemiecka, rosyjska, włoska, francuska, czeska, hiszpańska. Wydanie nowe, uaktualnione.

Marcin Załucki

Książeczka zatytułowana "Jaś i Małgosia na tropie tajemnic Wrocławia" rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszym tomie serii. Czytelnik znajdzie tu opisy najciekawszych zabytków Wrocławia (podane w formie krótkich wypowiedzi), znakomite zdjęcia przedstawiające piękno stolicy Dolnego Śląska oraz miejską grę terenową wplecioną w opowieści Jasia i Małgosi. Książka ta, jest więc jednocześnie: przewodnikiem po Wrocławiu, komiksem, albumem, zabawą animacyjną dla całej rodziny.

Zamówienia: www.nestor8.com.pl

Zbigniew Sobierajski

"Legendy Karkonoszy" - Zawierają 8 krótkich legend związanych z wymienionym w tytule najwyższym pasmem górskim Sudetów. Legendy w większości odnoszą się do postaci Ducha Gór - Karkonosza a także miejsc z nim związanych, jak Krucze Skały czy Czerwona Jama w Szklarskiej Porębie czy skały Trzy Świnki na zboczach Szrenicy. Oczywiście nie mogło zabraknąć opowieści o Kunegundzie z zamku Chojnik. Legendy: 1. O Karkonoszu, który pogodą włada 2. Jak Karkonosz z Waldkiem Kędziorem w kręgle grał 3. O okrutnej Kunegundzie i dzielnym rycerzu 4. Jak diabeł kamienny most budował 5. O Karkonoszu, który smoka Kraka pokonał 6. O Szklanej Pani, która piasek w szkło zamieniała 7. Jak Karkonosz rozbójników w kruki zamienił 8. Jak Karkonosz chciwego chłopa ukarał. Pomysł i opracowanie: Marta Miniewicz i Zbigniew Sobierajski. Ilustracje: Paulina Mager. Teksty legend: Marta Miniewicz. Opracowanie graficzne i skład: Leszek Sulich. ISBN 978-83-927900-1-3

"Legendy Jeleniej Góry" - To kolejna pozycja pokazująca baśniowy świat Sudetów. Tym razem 7 legend związanych z Jelenią Górą. 1. O mężnym Bolesławie, który Jelenią Górę założył 2. O pięknym jeleniu, od którego nazwa miasta pochodzi 3. O skąpym golibrodzie, który skarb znalazł 4. O latającym proroku Rischmannie, który przyszłość przepowiadał 5. O lekkomyślnych czeladnikach, którzy miasto spalili 6. O biednej zielarce, która Karkonosza nie posłuchała 7. O pięknej dziewczynie we dworze uwięzionej. Pomysł i opracowanie: Zbigniew Sobierajski i Marta Miniewicz. Ilustracje: Paulina Mager. Teksty legend: Marta Miniewicz. Opracowanie graficzne i skład: Leszek Sulich. ISBN 978-83-927900-2-0

Zamówienia: www.wiaterna.pl

Marta Miniewicz

Okolice Wrocławia Przewodnik dla każdego - Propozycje wycieczek pieszych i rowerowych. Prywatne muzea i rezerwaty przyrody, atrakcyjne miejsca do wypoczynku nad wodą i w górach, piękne budowle oraz ich nietuzinkowych właścicieli i fundatorów. Każdy odkryje tu coś dla siebie, i ludzie młodzi, aktywni, żądni mocnych wrażeń, i ci starsi, spragnieni relaksu.

Spacerkiem po Powiecie Wrocławskim - czyli o czym szumią drzewa - Opisy drzew, które często rosną obok naszych domów, ozdabiają przypałacowe parki czy też tworzą zabytkowe aleje wzdłuż wiejskich dróg. Na terenie powiatu wrocławskiego specjalną ochroną prawną jako pomniki przyrody otoczonych zostało ponad 120 obiektów (drzew, grup drzew i alei), które można podziwiać przemierzając szlaki piesze lub rowerowe, zdobywając szczyt Ślęży czy spacerując leśnymi ścieżkami nad brzegami Bystrzycy i Odry. W opisy drzew wpleciona jest mitologia grecka i słowiańska, rodzime legendy, a nawet horoskop "drzewny". Podczas rodzinnych spacerów po powiecie wrocławskim można poznać wiele pięknych historii, wystarczy przystanąć i posłuchać, o czym szumią drzewa...

Fotografie: Zbigniew Sobierajski

Rozkładane kolorowe mapki dla dzieci pozwalają poznać najciekawsze legendy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem oraz odnaleźć wrocławskie krasnoludki.

Zamówienia: www.kolowrocek.pl